Podsłuch w iPhonie Xs Max 2101

Podsłuch w iPhonie został wykryty po zastosowaniu aplikacji stworzonej przez firmę Cellebrite TelAwiw.  Aplikacje (na chwilę odczytu telefonu) posiadały wersję: UFED 4PC  7.43.0.34  i Physical Analyzer 7.44.0.205. Procedura wykrywania aplikacji podsłuchowych polega na sczytaniu wszystkich aplikacji istniejących w badanym telefonie oraz na pobraniu bazy danych aplikacji podsłuchowych firmy Cellebrite.  W oparciu o porównanie tych dwóch zbiorów otrzymujemy wynik widoczny na ekranie, z wyszczególnieniem ilości zagrożeń oraz jakiego są typu.

wykrywanie podsłuchu na iPhonie

wykrywanie podsłuchu w iPhonie

W trakcie badania telefonu iPhone Xs Max 2101 została wykryta aplikacja podsłuchowa. Pełną dokumentacje zamieszczamy poniżej.

wykrywanie podsłuchu w iPhonie XS

Pobierania bazy danych aplikacji podsłuchowych z Cellebrite TelAviv w oparciu o którą będzie weryfikowany badany iPhone.

wykrywanie podsłuchu w iPhone Xs

Skaner złośliwego oprogramowania wykrył istnienie w badanym iPhonie aplikacji podsłuchowej.

wykrywanie podsłuchu w telefonie iPhone

System UFED 4PC wykrył aplikacje podsłuchową, która została zainstalowana na badanym iPhonie Xs Max 2101. Aplikacja ta została zainstalowana dwukrotnie.

Prezentowana procedura zaprzecza powszechnie istniejącej opinie, że iPhony są bezpieczne i nie można na nich instalować aplikacji podsłuchowych.

 Wykrywanie podsłuchu w telefonach

 Polecamy także