wykrywanie podsłuchu, wykrywanie podsłuchów

Wykrycie podsłuchu w domu i biurze

Ofert obejmuje pomiar w pomieszczeniach, telefonach, samochodach włącznie z wykrywaniem lokalizatorów GPS.

Oscor Green jest podstawowym urządzenie do wykrywania podsłuchowych.

Wykrywanie podsłuchu przeprowadzamy na terenie całego kraju. Czynności wykonuje zespół specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Członkiem tego zespołu jest Biegły Sądowy Sądu Okręgowego w Warszawie. Na uwagę zasługuje fakt, że nowelizacja art. 393 § 3 k.p.k. pozwala na dopuszczenie dowodu z prywatnej opinii biegłego w postępowaniu sądowym. Do grona naszych klientów należą instytucje państwowe, firmy oraz osoby prywatne.

Pomiary wykonujemy analizatorem widma Oscor Green. Urządzenie to pozwala na realizację szeregu procedur umożliwiających szybkie i skuteczne wykrycie i zlokalizowanie podsłuchu. Podstawową procedurą do wykrywania podsłuchu jest analiza tła. Procedura ta polega na wczytaniu w pamięć Oscora tła elektromagnetycznego z każdego badanego pomieszczenia. Połączenie wszystkich pomiarów z badanych pomieszczeń w jednym pliku umożliwia wyodrębnienie niebezpiecznego sygnału. 

Badania wykonywane są z wykorzystaniem stymulacji akustycznej wymuszającej prace nadajników podsłuchowych uśpionych lub będących w modzie czuwania.

Wykonujemy odczyty telefonów komórkowych na zlecenia sądów, prokurarur oraz policji.
Odczyt wykonyje biegły sądowy Sądu Okręgowego w Warszawie.

odczyt telefonów

Poniżej prezentujemy sprzęt oraz procedury realizowane w trakcie wykrywania  podsłuchów.

Podstawową procedurą stosowaną do wykrywania podsłuchu jest analiza tła.

Podstawową procedurą wykrywania podsłuchu z użyciem analizatora OSCOR jest analiza tła. Polega ona na skanowaniu przestrzeni elektromagnetycznej w każdym z badanych pomieszczeń A, B, C. Następnie wyniki tych pomiarów są wyświetlane na jednym ekranie. Zdjęcie obok pokazuje wykrycie podsłuchu w badanych pomieszczeniach. W każdym z nich wykryta nośna sygnału ma inną moc. Nadajnik podsłuchowy znajduje się w pomieszczeniu A. W tej lokalizacji istnieje nadajnik pracujący na częstotliwości 170.245138 MHz z największą mocą. W pomieszczeniu A możemy wykonać demodulacje sygnał i ocenić akustyczny poziom emitowanego sygnału. Opisana metoda dotyczy transmisji analogowych w modulacjach FM, WFM, AM. Następnie używając ręcznej sądy OSCORA można dokładnie zlokalizować położenie nadajnika podsłuchowego. Na tym etapie można także wykorzystać  ręczny analizator Spectran 5 z kierunkową antena typy HyperLOG 30100.

 

 W trakcie wykrywania podsłuchu korzystamy także OSORA 5000 E.

Oscor 5000E

W trakcie pomiarów posługujemy się także starsza wersją analizatora OSCOR. Wykorzystujemy to urządzenie do automatycznego skanowanie transmisji analogowych w modulacji FM, WFM, AM. Przy odpowiednim zaprogramowaniu OSCORA uzyskujemy wyselekcjonowane sygnały na krytycznym poziomie zagrożenia. Sygnały te są oznaczone cyfra "5" i podlegają procedurze "ręcznego" sprawdzenie zbocza nośnej pod katem jej modulacji sygnałem akustycznym. Modulacja zbocza nośnej jednoznacznie wskazuje  na fakt istnienia mikrofonu wykrytego nadajnika w badanej przestrzeni akustycznej. 

Lokalizowanie podsłuchu analizatorem SPECTRAN 5

Wykrywanie podsłuchu analizatorem Spektran 5 z anteną Hiperlog.

Świetnym uzupełnieniem analizatora OSCOR GREEN jest ręczny analizator widma Spektran 5 z kierunkową anteną typy HyperLOG 30100. Umożliwia ona wykrywanie podsłuchów pracujących  w zakresie do 12 GHz. Spektran 5 zapewnia wykrywanie podsłuchu ze stu procentową skutecznością.

Detektor Złącz Nieliniowych Lornet 24

Wykrywanie podsłuchu detektorem złącz nieliniowych.

Nieodzownym elementem bazy sprzętowej jest  Detektory Złącz Nieliniowych czyli wykrywacz podsłuchów pasywnych nie będących źródłem promieniowania elektromagnetycznego takich jak dyktafony lub kamery przewodowe. Obecnie posługujemy się Detektorem Lornet 24.  Wykrywanie podsłuchu Warszawa z użyciem detektora złącz nieliniowych jest czasochłonne i wymaga dużej dokładności.

 Wykrywanie kamer przyrządem  OPTIC-2

Wykrywanie podsłuchu i kamer przewodowych oraz bezprzewodowych.

Przyrząd OPTIC-2 przeznaczony jest do wyszukiwanie podsłuchu w postaci kamer przewodowych i bezprzewodowych.  Urządzenie pozwala  na lokalizację kamer z odległości do 50 m. Kąt widzenia OPTIC-2 to 7,5 st. powiększenie obrazu 6,5x. Skuteczność dziania tego urządzenia wynosi 100%. 

 

Wykrywanie podsłuchu kamerą termowizyjną. Uzupełnienie sprzętowe to kamera termowizyjna. Pozwalająca na wykrycie podsłuchu bezpośrednio, lub wykrycie przewodów zasilających nadajnik podsłuchowy. Wykrywanie podsłuchu z użyciem termowizji praktycznie sprowadza się do analizy kolorów obrazu na ekranie. Każdy przewodnik lub układ elektroniczny w którym płynie prąd ma podniesiona temperaturę w stosunku do tła. Wykrywanie podsłuchów Warszawa wykonywane jest w takich miejscach jak: kontakty 230V, przedłużacze, okablowania prądowe.

 

Skuteczne wyszukiwanie podsłuchu

Rozwój nowoczesnych technologii i miniaturyzacja komponentów elektronicznych sprawiły, że urządzenia podsłuchowe są coraz mniejsze, a zarazem precyzyjne w działaniu. Niewielkie wymiary pozwalają na ich ukrycie w praktycznie dowolnym miejscu w kilka sekund.

Do skutecznego wykrycia ukrytego sprzętu rejestrującego mowę nie wystarczy już zwykły detektor obsługiwany przez niewykwalifikowanego pracownika. Innowacyjność obszarze stwarza konieczność zbudowania interdyscyplinarnego zespołu specjalistów.

W naszej kadrze znajdują się zarówno technicy śledczy, jak i elektronicy, teleinformatycy, a nawet fizycy oraz eksperci w dziedzinie anten, urządzeń radiowych oraz propagacji fal elektromagnetycznych. Sprawdzanie podsłuchów przez nas jest bardzo szybkie i skuteczne.

Jesteśmy wyposażeni w profesjonalny sprzęt inspekcyjny, dzięki któremu możemy w kilka chwil zlokalizować pluskwy elektroniczne ukryte w najbardziej niedostępnych miejscach. Możemy również wykryć i usunąć mikrofony wykorzystujące technikę światłowodową.

Wykrywanie podsłuchu Warszawa

Działania naszego zespołu nie ograniczają się jedynie do wykorzystania specjalnych urządzeń detekcyjnych. Wykrywanie podsłuchów w Warszawie realizujemy również z użyciem wyrafinowanych technik wywiadowczych, wykonując wywiad środowiskowy.

Po wstępny rozpoznaniu robimy analizę spektralną w szerokim widmie częstotliwości (do kilkudziesięciu GHz). Jednocześnie technicy przeprowadzają manualne i organoleptyczne poszukiwania śladów charakterystycznych dla montażu urządzeń podsłuchowych.

Elementem naszych badań jest również skontrolowanie pomieszczeń sąsiadujących z badanym wnętrzem. Bez dostępu do nich kontrola będzie nieefektywna. Z tego powodu konieczne jest udostępnienie wszystkich pokoi i sal w domu lub biurze do pomiarów.

Nie należy również zapominać, że w dobie powszechnego dostępu do urządzeń mobilnych, warto zbadać telefony komórkowe, tablety oraz laptopy. Wysoko wykwalifikowani specjaliści i służby specjalne są w stanie zamontować mikrofon nawet w smartwatchu!

Skuteczne wyszukiwanie podsłuchu

Połączenie wieloletniego doświadczenia naszych specjalistów ze stale poszerzaną wiedzą oraz doskonałej jakości sprzętem kontrolno-pomiarowym pozwala nam na szybkie i bezinwazyjne wykrycie podsłuchu w dowolnym miejscu. Gwarantujemy 100% skuteczności w dobrej cenie!

Jeżeli szukasz firmy z Warszawy, która zajmuje się profesjonalną detekcją urządzeń inwigilacji akustycznej, to skorzystaj z naszej oferty już dziś! Zapewniamy pełną dyskrecję, a zarazem rzetelne i indywidualne podejście do każdego zlecenia. Zapraszamy do współpracy z nami!

Wykrywanie podsłuchu Warszawa.

Nasza baza sprzętowa wykorzystywana do wykrywania posłuchów.

wykrywanie podsłuchu, wykrywanie podsłuchów, efekty wykrywania

Efekty naszej pracy

Sprawdzenie auta pod kątem podsłuchu

Sprawdzanie tego typu wymaga zastosowania  odpowiedniego sprzętu a pomiar musi być wykonany w odpowiednich warunkach. Obecnie do podsłuchiwania rozmów z dalszej odległości stosuje sie podsłuchu GSM. Są to moduły telefonów komórkowych przystosowane do samoczynnego włączania się po wybraniu numeru karty SIM w nim zainstalowanej.

Moduły te można zaprogramować odpowiednią komendą przesłaną jako wiadomość SMS tak aby same wykonywały połączenie w momencie gdy poziom hałasu w kabinie samochodu przekroczy 40 dB. Istnieją także na rynku podsłuchu do aut umożliwiające prowadzenie nagrywania treści rozmów.

Nagrywanie jest aktywowane stosowną komendą przesłaną jako wiadomość SMS na kartę SIM zainstalowaną w podsłuchu. Sprawdzanie auta pod kątem podsłuchu jest wykonywane w Euro-Soft. sprzętem gwarantującym stu procentową skuteczność pomiaru.

telefonach komórkowych systemem UFED 4PC. Odczyt skasowanych SMS.

Odzyskiwanie danych z telefonu

Wykrywanie podsłuchu  w telefonach.

UFED 4PC zaprojektowany przez Cellebrit Tel Awiw.  telefonie polega na pobraniu wszystkich aplikacji istniejących w badanym telefonie . W trakcie tego procesu ściągana jest aktualna baza aplikacji szpiegowskich z Cellebrit Tel Awiw. Porównania tych dwóch zbiorów daje nam odpowiedz czy w badanym telefonie komórkowym jest zainstalowany podsłuch. Wykonujemy także odzyskiwanie danych z telefonu.

Czynności związane z odzyskiwaniem danych wykonywane są na systemie UFED 4PC. Opracowane wyniki przekazywane są zleceniodawcy w postaci plików PDF zgranych na zewnętrzny nośnik typu karta SD

Opracowanie pokontrolne

Opracowanie wyników wykrywania podsłuchu.

Podstawą do wykonania raportu pokontrolnego są tabele i wykresy uzyskane z korelatora akustycznego Oscor 5000E i Oscor Green pozyskane w zasie wykonywania podsłuchów. Opracowanie pokontrolne zawiera nasze spostrzeżenia i zalecenia pokontrolne. 

Wykonywane czynności w trakcie wykrywania zagrożeń

Oscor Grieen określa położenie nadajnika w konkretnym pomieszczeniu i podaje parametry takie jak częstotliwość. moc sygnału typ modulacji sygnału. Informacje te pozwalają na bardzo selektywne - dokładne ustawienie parametrów pracy ręcznego skanera Spectran 5 z kierunkową anteną typy HyperLOG 30100 wyposażoną w wskaźnik laserowy dużej mocy. 

wykrywanie podsłuchu, wykrywanie podsłuchów sprzęt Oscor, Spektran 5

Wykrywanie dyktafonów wykonujemy Detektorem  Złącz Nieliniowych Lornet 24, wykrywanie kamer detektorem optycznym Optic 2, telefonach komórkowych wykonujemy systemwm UFED Touch, wykrywanie GPS i podsłuchu GSM wykonujemy zestawem OPT 1000.

wykrywanie podsłuchu, wykrywanie podsłuchów kolejne czynności

wykrywanie podsłuchu, wykrywanie podsłuchów Oscor Green

Podstawowym urządzeniem do wykrywania podsłuchu jest analizator widma Oscor Green. Pozwala on na realizowanie najbardziej zaawansowanych procedur stosowanych przy wykrywaniu podsłuchu. Podstawową procedurą jest analiza tła nazywana często jako analiza śladu. Metoda ta polega na wykonywaniu pomiarów w różnych miejscach kontrolowanego obiektu. Połączenie wyników tych pomiarów i wyświetlenie ich na jednym ekranie daje wyraźny obraz istniejącego stanu przestrzeni elektromagnetycznej. Poniżej prezentowana jest przykładowa analiza tła wykonana w trakcie audytu bezpieczeństwa. 

wykrywanie podsłuchów w telefonach UFED 4PC

Wykrywanie podsłuchu można podzielić na: wykrywanie podsłuchu radiowego na różnych częstotliwościach i w różnych modulacjach. W tym obszarze wykorzystywane sa analizatory widma typu Oscor Green lub ręczny analizator Spektran 5 z kierunkową antena typu Hyper LOG 30100. Często wykorzystywane są analizatory starszego typu takie jak Oscor 5000 E. Pozwala on na wykonywanie procedur wykrywania podsłuchu w znacznie ograniczonym zakresie.

Wykrywanie podsłuchów w sieci prądowej 230 V w obrębie transformatora sieciowego wykonujemy z wykorzystaniem Oscora Green zaopatrzonego w odpowiednią sondę pomiarową. Sprawdzane sa wszystkie trzy kombinacje przewodowe. Procedura ta pozwala na wykrycie zagrożenia i jego lokalizacje. W tym obszarze posługujemy się kamerą termowizyjną pozwalającą na szybkie wykrycie nadajników podsłuchowych umieszczonych w sieci.

Stosujemy także detektory złącz nie liniowych umożliwiające wykrycie samych mikrofonów. Wykonujemy wykrywanie podsłuchów pasywnego pobudzanego do pracy różnego typy stymulacjami. W tym obszarze podstawą wykonania pomiarów sprawdzianowych jest zastosowanie odpowiedniej stymulacji wymuszającej zaistnienie sygnału ujawniającego konkretny nadajnik podsłuchowy.

Należy zawsze pamiętać że w obecnych czasach każdy nosi przy sobie podsłuch w postaci telefonu komórkowego. Telefon ten może być zainfekowany odpowiednią aplikacja pozwalająca między innymi na słuchanie „on line” rozmów prowadzonych w jego ootoczeniu. Wykrywanie aplikacji podsłuchowych w telefonach komórkowych wykonujemy systemem UFED 4PC stworzonym przez Cellebrute  Tel Awiw.

Wykrywanie podsłuchu Warszawa wykonywane jest w trybie przyspieszonymj. Wykrywanie podsłuchów wykonywane jest przez biegłego sądowego posiadającego certyfikat bezpieczeństwa osobowego. 

 

 Facebooku    YouTube   Linkedin

Tematyce wykrywanie podsłuchu poświęcone są poniższe strony:

https://www.podsluch.pl

https://wykrywanie.podsluchy.pl

https://www.podsluchy.pl