Wykrywanie podsłuchu

wykrywanie podsłuchu Warszawa                          wykrywanie podsłuchu Warszawa

wykrywanie podsłuchu Warszawa Odpowiednia baza sprzętowa jest podstawowym warunkiem skutecznego przeprowadzenie procesu wykrywania podsłuchu. Obecnie do podstawowych urządzeń w tym zakresie należy OSCOR Green. Urządzenie to produkowane jest przez REI USA. Charakterystyka :

 • Skanowanie 24 GHz trwa jedną sekundę z przechwyceniem 2,000,000 punktów danych
 • Posiada wbudowane oprogramowanie automatycznie przełączające system wewnętrznych anten do 24 GHz co oznacza możliwość wykonania pomiarów bez konieczności stosowania innych anten
 • Ekran dotykowy pozwala na przesuwanie, powiększanie, przeciąganie obrazu
 • Waga urządzenia to tylko 4,4 kg
 • Czas pracy baterii wynosi 2-3 godzin
 • Pozwala na szybkie zidentyfikowanie i  zlokalizowane transmisje sygnału RF i generowanie list przechwyconych sygnałów
 • Spektrogram pozwala na śledzenie przebiegu sygnału w funkcji czasu
 • Posiada demodulator sygnału: AM, FM, SSB, podnośnej i wideo (wyświetlane na ekranie)
 • Posiada zewnętrzną antenę kierunkową co pozwala na odnalezienie nadajnika podsłuchowego.
 • Posiada możliwość sprawdzenie sieci prądowej 230V pod kątem istnienia w niej mikrofonów podsłuchowych.

Powyższa prezentacja pokazuje wykrytą emisje lokalizatora położenia notiOne w sprawdzanym samochodzie. Jest to sygnał cyfrowy impulsowy generowany przez okres 1 roku. Zasięg tej emisji wynosi ok. 90 m. Pozwala to na przechwycenie tego sygnału przez inne aplikacje zainstalowane w obcych telefonach przypadkowo przebywających w tym zasięgu. Aplikacja ta przesyła informacje o położeniu tokena do telefonu z którym był sparowany przechwycony token. Czerwona obwiednia pokazuje maksymalną wartość sygnału zgłoszeniowego generowanego przez token w okresie pomiaru.

Wykrywanie podsłuchu - ręczny analizator SPECTRAN 5

wykrywanie podsłuchu Warszawa

Świetnym uzupełnieniem analizatora OSCOR GREEN jest ręczny analizator widma Spektran 5 z kierunkową anteną typy HyperLOG 30100. Umożliwia ona wykrywanie wszystkich sygnałów transmisji radiowej w zakresie częstotliwości: 9kHz do 12GHz z uzyskiem 45 dB. Oscor Green posiada antenę kierunkową działającą w zakresie 1.5 GHz to 8 GHz z uzyskiem ok. 5 dB. Antena kierunkowa posiada wskaźnik laserowy pozwalający na bardzo dokładną lokalizacje nadajnika podsłuchowego. Wykrywacz podsłuchu w wersji mobilnej posiada możliwość zawężenia skanowanego przedziału częstotliwości co podwyższy selektywność odczytu a tym samym zwiększy dokładność wykrywania podsłuchu. Antena HyperLOG® jest standardowo wyposażona w specjalnie skonstruowaną,  obudowę typu radom. Obudowa została opracowana po intensywnych badaniach z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii komputerowej w taki sposób, że jej kształt, materiał i powłoka nie mają praktycznie żadnego wpływu na pomiary, nawet w przypadku deszczu lub innego rodzaju wilgoci na powierzchni. Ważnym czynnikiem dla Aaronii był rozwój HyperLOG® o najniższym z możliwych współczynnikiem tłumienia. Okazało się, to dużym wyzwaniem  dla  programistów zespołu Aaronii, szczególnie w zakresie wysokiej częstotliwości na poziomie GHz. Pierwsze pomiary testowe zdecydowanie przekroczyły wymagane normy ! Powstała antena która miała najlepszą odporność na  obciążenia  mechaniczne oraz na oddziaływaniem na środowiska bez utraty jakiegoś swojego działania. Dzięki temu wykrywanie podsłuchu z wykorzystaniem anteny kierunkowej HyperLOG 30100 wyposażonej w czterdziesto pięcio decybelowy wzmacniacz stało się bardzo skuteczne.

 

Wykrywanie podsłuchu - Detektor Złącz nieliniowych Lornet 24

wykrywanie podsłuchu Warszawa

Nieodzownym elementem bazy sprzętowej jest Detektor Złącz Nieliniowych. Obecnie posługujemy się Detektorem Lornet 24. Wykrywanie podsłuchu z użyciem detektora złącz nieliniowych polega na naświetlaniu przestrzeni wiązką promieniowania elektromagnetycznego. W momencie gdy w obrębie tej wiązki znajdzie się złącze półprzewodnikowe typu np."np", "pn" lub "pnp"złącze to generuje harmoniczne fali naświetlającej. Harmoniczne te są przechwytywane przez detektor i sygnalizowane poprzez zapalarce się diody koloru czerwonego i żółtego. Wymienione typy złącz półprzewodnikowych występują w elementach elektronicznych takich jak dioda, tranzystor, układ scalony lub procesor. Reasumując dekokter sygnalizuje wykrycie elementów elektronicznych z których zbudowane są np. nadajniki podsłuchowe lub urządzenia pasywne takie jak rejestratory fonii, wizji.

                          Wykrywanie podsłuchu - Wykrywacz optyczny OPTIC-2

wykrywanie podsłuchu Warszawa

Przyrząd OPTIC-2 przeznaczony jest do wykrywania obiektywów kamer przewodowych i bezprzewodowych. Strumień światła generowany przez OPTIC-2 odbija się od zewnętrznej sfery soczewki obiektywu kamery. Zewnętrzna sfera soczewki jest w tym przepadku zwierciadłem wypukłym i światło po odbiciu ulega rozproszeniu. Część strumienia świetlnego dociera do wewnętrznej sfery soczewki, która w tym przypadku spełnia rolę zwierciadła wklęsłego. Generowany strumień świetlny po odbiciu od wewnętrznej sfery  soczewki obiektywu (zwierciadła wklęsłego) ogniskuje się w postaci mrugającego impulsu widzianego przez osobę obsługująca OPTIC-2. Wykrywacz kamer może pracować w  pięciu różnych cyklach generowanego strumienia świetlnego w dwóch kolorach. Dwa cykle to ciągły strumień w świetlny w kolorze czerwonym i zielonym. Następne dwa cykle to pulsujący strumień świetlny w kolorze czerwonym i zielonym. Piąty cykl to strumień świetlny naprzemienny pulsujący w kolorze czerwonym i zielonym.  Urządzenie pozwala on na lokalizację kamer z odległości do 50 m. Kąt widzenia OPTIC-2 to 7,5 st. powiększenie obrazu 6,5x.


wykrywanie podsłuchu Warszawa

Wykrywanie podsłuchu w telefonach komórkowych UFED Touch.

wykrywanie podsłuchu Warszawa

UFED Touch jest zaprojektowany przez Cellebrit Tel Awiw. Urządzenia umożliwia wykonywanie różnych typów ekstrakcji informacji zawartych w telefonach komórkowych. Ufed umożliwia np. odczyt skasowanych informacji SMS. Pozwala także na weryfikację stopnia zagrożenia aplikacjami zainstalowanymi w telefonie komórkowym. Wykrywanie podsłuchu w telefonie polega na pobraniu wszystkich aplikacji istniejących w badanym telefonie . W trakcie tego procesu ściągana jest aktualna baza danych aplikacji niebezpiecznych z Cellebrit Tel Awiw. Porównania tych dwóch zbiorów daje nam odpowiedz czy w badanym telefonie komórkowym jest zainstalowana aplikacja pozwalająca na prowadzenie podsłuchu toczącej się rozmowy telefonicznej, pozwalająca na odsłuch pomieszczenie w którym znajduje się zainfekowany telefon oraz na przechwytywanie wiadomości SMS przychodzących i wychodzących z danego telefonu.

 

wykrywanie podsłuchu Warszawa

Wykrywanie podsłuchu GSM wykonywane jest zestawem pomiarowym OPT-100. Proces wykrywania polega na zablokowaniu łączności podsłuchu GSM z operatorem sieci telefonii komórkowej. Blokada ta powinna trwać tak długo aż parametry poprzedniego połączenia nie ulegną skasowaniu w pamięci podsłuchu GSM. Po usunięciu blokady połączenia moduł GSM automatycznie dokonuje logowania do swojej sieci. Proces ten trwa ok. 2 sekundy. Ponowne logowanie traktujemy jako emisje ujawniającą istnienie poszukiwanego podsłuchu GSM. Pomiar wykonywany jest bardzo czułym skanerem pracującym w zakresie do 25 GHz. Na ekranie skanera pojawia się w tym momencie charakterystyczne potrójne rozwinięcie barograficznego wskaźnika siły sygnału. Dodatkowo fakt ponownego logowania jest weryfikowany pod kątem otwarcia bramki połączenia telefonicznego. Ponieważ lokalizatory GPS zbudowane są z odbiornika sygnału GPS (urządzenie pasywne) i nadajnika GSM opisana powyżej procedura wykrywania podsłuchu GSM jest stosowana do wykrywania lokalizatorów GPS.

Wykonujemy także pełen odczyt informacji z telefonu a w szczególności odczyt skasowanych SMS.

UFED 4PC to innowacyjny system oprogramowań umożliwiający  odzyskanie wszelkich danych z telefonów i innych urządzeniach w systemach : iOS, Android, Blackberry, Windows Phone, oraz starszych telefonów komórkowych, jak również przenośnych pamięci czy lokalizatorów GPS. UFED 4PC jest profesjonalnym systemem  aplikacji stworzonych dla organów śledczych lub służb wywiadowczych, w których praca wymaga pełnej mobilności i największej skuteczności. UFED 4PC bazuje na sprawdzonej technologii oprogramowania firmy Cellebrite oraz zapewnia użytkownikom najnowsze możliwości wyodrębniania i analizy danych z wszelkich urządzeń mobilnych. Poniżej prezentowany jest wynik ekstrakcji fizycznej wykonanej na telefonie Samsung GT-i8190N Galaxy S III Mini. Ze względu na ochronę danych osobowych właściciela telefonu wszystkie dane wrażliwe zostały usunięte z raportu. Na każdej stronie zamieszczone są informacje dotyczące strefy maremotorycznej uzyskanych wyników. Na szczególną uwagę zasługuje odczyt skasowanych SMS wysyłanych i otrzymywanych a także odczyt usuniętego oprogramowanie szpiegowskiego (podsłuchowego) umożliwiającego prowadzenie podsłuchu prowadzonych rozmów, podsłuchu pomieszczenia w którym znajduje się zainfekowany telefon oraz przechwytywanie wszystkich wiadomości SMS. Dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Odczyt skasowanych sms w zależności od modelu telefonu może odbywać się z pominięciem kodów dostępu do danego telefonu. W praktyce oznacz to że żaden telefon nie może być skutecznie zabezpieczony przed penetracją jego pamięci .

Weryfikacja ofert.

Weryfikacje firm oferujących wykrywanie podsłuchu wykonuje się w celu sprawdzenie ich wiarygodności. Osoby wykonujące czynności związane z wykrywaniem podsłuchu nie ujawnianą swojej twarzy, oraz podstawowych informacji o sobie związanych z ofertą. Wykrywanie podsłuchu jest całkowicie legalne a informacje dotyczące wykształcenia, doświadczenia oraz posiadanych innych uprawnień mogą podnieść wiarygodność proponowanych ofert. Sprawdzić należy:

 1. Jakość sprzętu jakim posługuje się oferent. Często prezentowany jest przestarzały sprzęt zakupiony na Allegro.pl <tilte="wykrywanie podsłuchu Warszawa" href="https://www.euro-soft.pl/joomla/">NASZA OFERTA
 2. Posiadaną wiedza i doświadczenie oferenta. NASZA OFERTA
 3. Posiadane rekomendacje. NASZA OFERTA
 4. Postać pisemnego opracowania pokontrolnego.
 5. Pełna jawność informacji o oferencie (NIP, nr. tel. adres) NASZA OFERTA 

Wykonanie powyższej procedury pozwoli na wyłonienie firmy która dysponuje najwyższym potencjałem, wiedzą i doświadczeniem w zakresie wykrywania podsłuchu. Oczywiście za wykonanie pomiarów na wysokim poziomie zaawansowania cena musi być adekwatna do zaangażowanych środków. Powyższe informacje nie mogą mieć postaci ustnych zapewnień lub lakonicznych stwierdzeń umieszczanych w ofertach internetowych dotyczących wykrywania podsłuchu. Nasze kontakty i rekomendacje są informacjami jawnymi a skany stosownych dokumentów zamieszczamy na naszych stronach.

wykrywanie podsłuchu Warszawa

 Powyżej prezentujemy różnego rodzaju sprzęt podsłuchowy pozyskany w trakcie wykonywania audytu bezpieczeństwa.

Wykrywanie podsłuchu - opracowanie pokontrolne.

wykrywanie podsłuchu Warszawa

Podstawą do wykonania raportu pokontrolnego są materiały graficzne pozyskane w trakcie wykonywania pomiarów sprawdzających. Korelator akustycznym Oscor 5000E i  analizator widma Oscor Green pozwalają na odtworzenie całego procesu wykrywania podsłuchu w postaci tabel i wykresów. Opracowanie to zawiera także nasze spostrzeżenia, uwagi i zalecenia pokontrolne. 

Analiza zakresu 2380-2543 MHz wykonana ręcznym analizatorem Spectran 5 stworzonym przez AARonia AG

wykrywanie podsłuchu Warszawa

wykrywanie podsłuchu Warszawa

wykrywanie podsłuchu Warszawa

wykrywanie podsłuchu Warszawa

Do każdego opracowania dołączane są kopie następujących dokumentów:
1. Ustanowienie Biegłym Sądowym osoby wykonującej czynności związane z wykrywaniem podsłuchu.
2. Certyfikat Bezpieczeństwa Osobowego wystawiony zgodnie z obowiązującą procedurą ABW.

 

 

Wykrywanie podsłuchu - cena.

Koszt przeprowadzenie procedury wykrywania podsłuchu uzależniony od specyfiki każdego zlecenia i waha się od 500 do 1500 zł za pomieszczenie. Dla opracowania wstępnego poziomu kosztowego należy podać informacje :

 • Kto zleca wykonania pomiarów sprawdzających.

W pomieszczeniach służbowych np. policji, wojska, administracji państwowej  nie wykonujemy czynności sprawdzających związanych z wykrywaniem podsłuchu. Nie wykonujemy czynności także w pomieszczeniach firmowych zlecanych przez pracowników danej firmy. Przeprowadzamy wykrywanie podsłuchu na zlecenia jednostek policji i prokuratur w obiektach objętych procedurą postępowania przygotowawczego. Informacje o zleceniodawcy pozwalają nam także na dobór bazy sprzętowej niezbędnej do wykonania zlecenia.

 • Gdzie jest zlokalizowany obiekt podlegający procedurze sprawdzającej.

Informacja ta pozwala na ustalenie kosztów dodatkowych związanych z wykrywaniem podsłuchu.

 • Ile jest przestrzeni akustycznych w przybliżeniu ile jest pomieszczeń podlegających sprawdzeniu.

Sprzęt wykorzystywany w procesie wykrywania podsłuchu pracuje zgodnie z procedurą korelacji akustycznej sprawdzanej przestrzeni elektromagnetycznej. Oznacza to że sprawdzany jest sygnał akustyczny pod kątem modulacji zbocza nośnej nadajnika podsłuchowego. Bardzo wysoka czułość stosowanego sprzętu pozwala na tego typu procedur. Z punktu proceduralnego nie interesuje nas ilość metrów kwadratowych danych pomieszczeń. 

W celu omówienia szczegółów zapraszamy do siedziby Euro-Soft pod adresem Warszawa ul. Powstańców Śląskich 124 p.5 tel 501-159-903

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wykrywanie podsłuchu odbywa się według prezentowanych poniżej procedur.

Oscor Grieen i Oscoe 5000 E przechwytuje parametry nadajnika podsłuchowego (częstotliwość i typ transmisji). Informacje te pozwalają na bardzo selektywne ustawienie parametrów pracy ręcznego skanera Spectran 5 z kierunkową anteną typy HyperLOG 30100 wyposażoną w wskaźnik laserowy dużej mocy. Czynności te wykonywane są z uwzględnieniem kilku typów stymulacji wymuszającej.

wykrywanie podsłuchu warszawa

Wykrywanie dyktafonów wykonujemy Detektorem  Złącz Nieliniowych Lornet 24, wykrywanie kamer wykonujemy detektorem optycznym Optic 2, wykrywanie podsłuchu w telefonach komórkowych wykonujemy systemwm UFED Touch, wykrywanie GPS i podsłuchu GSM wykonujemy zestawem OPT 1000.

wykrywanie podsłuchu warszawa

Polecamy zapoznanie się ze stroną:

https://www.podsluch.pl/

Formularz kontaktowy

Proszę wprowadzić imię
Proszę podać email Niepoprawny adres email
Proszę wpisać wiadomość