Mini dyktafony specjalnego przeznaczenia.

mini dyktafon KS

 Mini dyktafon służy do prowadzenie dyskretnego nagrywania fonii w trakcie rozmów bezpośrednich lub w dłuższych przedziałach czasowych do 280 godzin. Nagrania wykonywane są w plikach cztero-godzinnych. Każdy plik w swojej nazwie posiada datę i godzinę jego wykonania. Tego typu oznakowanie plików pozwala na dokonanie wstępnej preselekcji nagranego materiału i wyeliminowanie plików - nagrań z czasookresów nas nie interesujących. Nagrane pliki posiadają rozszerzenie WAV. Odtwarzane są przez oprogramowanie istniejące na każdym komputerze z systemem operacyjnym Windows Media Player. Jednak korzystanie z tego oprogramowania jest bardzo czasochłonne. Proponujemy wykorzystać program AudaCity. Jest to darmowy program umożliwiający szybkie i dokładne odsłuchanie treści wykonanych nagrań. Program ten umożliwia obserwację modulacji głosu. Oznacza to że widzimy gdzie występuje cisza a gdzie rozmowa. Możemy zaznaczać krótkie przedziały wykonanego nagrania i odsłuchiwać je w pętli. Taki odsłuch pozwala na zidentyfikowanie wyrazów, które przy pierwszym odsłuchu mogą być niewyraźne - niezrozumiałe.

Prezentacja

mini dyktafon KS-20

Mini dyktafon występuje w kilku wersjach, różniących się czasem nagrywania oraz gabarytem. Podstawowa wersja to mini dyktafonu KS-20. Przeznaczony jest on do wykonywania nagrań rozmów bezpośrednich. Mały gabaryt dyktafonów tego typu ułatwią ich dyskretne ukrycie. Kobiety umieszczają mini dyktafony np. w biustonoszach, mężczyźni w krawatach. Dyktafon KS-20 umożliwia zgromadzenie w pamięci 70-ciu godzin nagrania. Następnym rozwiązaniem jest mini dyktafon w wersji KS-40 i KS-70. Mini dyktafony tego typu posiadają nieco większe gabarytu i umożliwiają nagranie 40 godzin i 70 godzin. Każdy komputer automatycznie odtwarza nagrania wykonane naszymi dyktafonami. Nagrania są wykonywane w standardzie wav.

 

 

Mini dyktafon KS-140

Następną grupą naszych mini dyktafonów są rejestratory o pojemności pamięci 8 GB. Umożliwiają one prowadzenie nagrania w okresie 140 godzin czyli ok. sześciu dni. Te dyktafony w zależności od wersji posiadają mikrofon wewnętrzny lub mikrofon wyprowadzony na kablu w zależności od zamówienia na 3-20 cm. Istnieje opcje z magnesami neodymowymi, które pozwalają na wygodny i szybki montaż. Nagrania są wykonywane w standardzie wav.

 

 

 

Mini dyktafon KS-280

 Trzecia grupa naszych mini dyktafonów posiada pamięć 16 GB. Tak duże pojemność pamięci pozwala na prowadzenie zapisu w okresie 280 godzin czyli ok . 11 dni. Tak jak w poprzednich typach mini dyktafonów nagrywanie prowadzone jest w plikach cztero godzinnych z datowaniem. Posiadają one także mikrofony wewnętrzne jak i zewnętrzne w zależności od życzenia osoby zamawiającej. Posiadają one także zamontowane magnesy neodymowe. Nagrania są wykonywane w standardzie wav. 

 Mini dyktafon KS-70 SX

Posiadamy w naszej ofercie mini dyktafon KS-70SX. Konstrukcja tego rejestratora pozwala na odczyt wykonanych nagrań na komputerze jedynie poprzez specjalny kabel USC. Rozwiązanie to stanowi zabezpieczenie przed odczytem nagrań przez osoby nie uprawnione.Nagrania są wykonywane w standarcie wav.

 mini dyktafon mp3

Mini rejestrator KP-320 przeznaczony jest do nagrywania rozmów bezpośrednich lu do rejestracji w okresach do 20 godzin. Nagrania wykonane są w standardzie mp3. Zapewnia to uzyskania bardzo wysokiego poziomu modulacji rejestrowanego dźwięku. Dodatkową zaleta tego mini rejestratora jest to że zapis wykonywany jest na karcie mikro SD. Zapewnia to możliwość zabezpieczenia oryginalnego nośnika na wypadek podejrzeń o manipulacji w treść nagrań.

 

 

W celu porównania standardów zapisy WAV i MP3 wykonaliśmy próbne nagrania na dwóch rejestratorach zapisujących  w odmiennych standardach. Rejestratory zostały włączone jednocześnie i rejestrowały głos z tej samej odległości i przy tym samym natężeniu dźwięku. Efekt tej próby prezentujemy poniżej.

Nagranie testowe wykonane mini dyktafonie KS-280 w standardzie wav.

Dla porównania prezentujemy poniżej nagrania wykonane w mini dyktafonie KP-320 w standardzie mp3.

Nagrania były wykonane po jednoczesnym włączeniu dyktafonów. Natężenie głosu było takie same dla obu dyktafonów, także  warunki akustyczne w trakcie wykonywania nagrania testowego były także identyczne. Przeprowadzone doświadczenie wykazuje jednoznacznie wyższą jakość nagrania w standardzie mp3. Jednak standard mp3 wymaga znacznie większej pojemności pamięci  oraz większego zużycia energii. 

Poniżej prezentujemy zapis nagrania wykonany na mii dyktafonie z funkcja aktywacji nagrania głosem (VOX)

mini dyktafon VOX

Nagranie rozmowy wykonano z przerwą 1 (ciszą) trwającą 15 sekund i z przerwą 2 (ciszą) trwającą 30 sekund. Jak widać na powyższym zapisie druga przerwa została skrócona do 15 sekund. Efekt ten został uzyskany po włączeniu systemu aktywacji głosem VOX. Mini dyktafon po zaniku głosu nagrywa jeszcze cisze przez 15 sekund. Po upływie tego czasu przechodzi w stan czuwania - oczekiwania na pojawienie się nowej rozmowy. Ponowne włączenie nagrywania następuje w czasie 0,1 sekundy.

sklep z mini dyktafon

Mini dyktafon - nasza oferta.

 

  

Formularz kontaktowy

Proszę wprowadzić imię
Proszę podać email Niepoprawny adres email
Proszę wpisać wiadomość