Mini dyktafon

mini dyktafonMini dyktafon do prowadzenie dyskretnego nagrywania fonii w trakcie rozmów bezpośrednich lub w dłuższych przedziałach czasowych do 280 godzin. Nagrania wykonywane są w plikach cztero-godzinnych. Każdy plik w swojej nazwie posiada datę i godzinę jego wykonania. Tego typu oznakowanie plików pozwala na dokonanie wstępnej preselekcji nagranego materiału i wyeliminowanie plików - nagrań z czasookresów nas nie interesujących. Nagrane pliki posiadają rozszerzenie WAV. Odtwarzane są przez oprogramowanie istniejące na każdym komputerze z systemem operacyjnym Windows Media Player. Korzystanie z tego oprogramowania czasochłonne. Proponujemy wykorzystać program AudaCity. To darmowy program umożliwiający szybkie i dokładne odsłuchanie treści wykonanych nagrań. Program ten umożliwia obserwację modulacji głosu. Oznacza to że widzimy gdzie występuje cisza a gdzie rozmowa.

mini dyktafonDyktafon wykonywany występuje w kilku wersjach, różniących się czasem nagrywania oraz gabarytem. Podstawowa wersja to mini dyktafonu KS-20. Przeznaczony on jest do wykonywania nagrań rozmów bezpośrednich. Mały gabaryt dyktafonów ułatwią ich dyskretne ukrycie. Kobiety umieszczają go np. w biustonoszach, mężczyźni np. w krawatach. Dyktafon KS-20 umożliwia zgromadzenie w pamięci 70-ciu godzin nagrania. Następnym rozwiązaniem jest mini dyktafon w wersji KS-40 i KS-70. Mini dyktafony tego typu posiadają nieco większe gabarytu i umożliwiają nagranie 40 godzin i 70 godzin. Każdy komputer automatycznie odtwarza nagrania wykonane naszymi dyktafonami.

Nagranie testowe wykonane rejestratorem KS-280 w standardzie wav.

Dla porównania prezentujemy poniżej nagrania wykonane w mini rejestratorem KP-320 w standardzie mp3.

Prezentowane powyżej nagrania były wykonane jednocześnie w trakcie mojej wypowiedzi. Przeprowadzone doświadczenie wykazuje jednoznacznie wyższą jakość nagrania w standardzie mp3 wykonanego w tych samych warunkach akustycznych. Standard mp3 wymaga znacznie większej pojemności nośnika do zapisu a także w trakcie zapisu następuje znacznie większe zużycie energii.

Mini dyktafony KP-320 produkowane są w Euro-Soft. Zapewniają wykonania nagrania w standardzie mp3. Przeznaczone są do rejestracjin rozmów bezpośrednich i zapewniają wysoką jakość nagrania trawiącego ok. 3,5 godziny. Stosując inne pojemności zasilania można czas rejestracji znacznie wydłużyć.

Mini dyktafon KS-20

mini dyktafon

sugerowane miejsca ukrycia mini dyktafonuMini dyktafon KS-20 przeznaczony jest do nagrywania rozmów bezpośrednich oraz do nagrywania w pomieszczeniach w cyklu dziennym. Czas zapisu przy w pełni naładowanym akumulatorze to 20 godzin nagrania. Nagranie jest wykonywane w plikach cztero godzinnych co pozwala na wstępna preselekcję a to w znacznym stopniu przyspiesza odczyt wykonanych nagrań. Ładowanie akumulatora odbywa się w momencie podłączenia rejestratora do PC lub innego gniazda USB (np. ładowarka do komórki

Nagranie wykonane z użyciem dyktafonu jest odczytywane standardowymi programami istniejącymi na komputerze jako dodatki do systemu operacyjnego Windows (Media Player). Do szybkiej obróbki wykonanych nagrań rekomendujemy program WavwPad. Jest to darmowa aplikacja do pobrania w internecie w wersji Polsko języcznej.

mini dyktafon KS-20

Mini dyktafon KS-140AN

 

mini dyktafonMini dyktafon KS-140 wykorzystywany jest do nagrywania długich przedziałów czasowych wynoszących ok. 140 godzin. Nagranie to jest podzielona na czterogodzinne części. Każda z nich jest dokładnie opisana to znaczy posiada informacje w nazwie pliku o dacie i godzinie jej wykonania. Ułatwia to późniejszą obróbkę wykonanego nagrania. Odsłuch można realizować aplikacją Media Player istniejącą w każdym komputerze lub polecaną przez na o nazwie Auda City

mini dyktafon KS-140

Mini dyktafon KS-280 AN

mini dyktafonMini dyktafon KS-280 umożliwia nagranie 280 godzin. Nagranie to jest wykonane w plikach po cztery godziny. każdy plik jest opisany datą i godziną jego wykonania. Pozwala to na wygodną obróbkę wykonanych nagrań. Umieszczenie mikrofonu wewnątrz dyktafonu pozwoliło na uzyskanie zwartej budowy rejestratora co w znacznym stopniu ułatwia jego dyskretne schowanie. Odsłuch wykonanych nagrań można wykonywać aplikacją Media Player istniejąca w każdym PC lub darmowym programem AudaCity opisanym powyżej.

mini dyktafon KS-280

Nagranie testowe wykonane rejestratorem KP-320 w standardzie mp3.

Powstańców Śląskich 124 p.5

Warszawa

01-466

Polska

501-159-903

Formularz kontaktowy

Proszę wprowadzić imię
Proszę podać email Niepoprawny adres email
Proszę wpisać wiadomość