Wykrywanie podsłuchu - Spektran 5

wykrywanie podsłuchuwykrywanie podsłuchu

wykrywanie podsłuchuSpektran 5 jest ręcznym analizatorem widma przeznaczonym miedzy innymi do wykrywania podsłuchu i dokładnego lokalizowania źródła promieniowania. Spektran 5 może być używany jako interface do pracy oprogramowanie MCS Real-Time Spectrum Analyzer. Aplikacja ta posiada wiele zaawansowanych funkcji pozwalających na analizę przestrzenie elektromagnetycznej pod wieloma kontami jednocześnie. Możliwości takie jak: analiza i dekodowanie sygnału RF,  analiza zakresu 2380-2543 MH, analiza sygnałów impulsowych w zakresie 967 MHz, analiza pracy nadajników lokalizatorów typu notiOne. Wykrywacz podsłuchu Spektran 5 może być używany z kierunkową anteną typu typy HyperLOG 30100. Umożliwia ona wykrywanie wszystkich sygnałów transmisji radiowej w zakresie częstotliwości: 9kHz do 12GHz z uzyskiem 45 dB. Antena kierunkowa posiada wskaźnik laserowy pozwalający na bardzo dokładną lokalizacje położenia nadajnika podsłuchowego.  Antena HyperLOG® jest standardowo wyposażona w specjalnie skonstruowaną,  obudowę typu random. Obudowa została opracowana po intensywnych badaniach z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii komputerowej w taki sposób, aby jej kształt, materiał i powłoka nie miały praktycznie żadnego wpływu na pomiary, nawet w przypadku deszczu lub innego rodzaju wilgoci na powierzchni.

 

 Analiza i dekodowanie sygnału RF Spektran 5

 Demodulacja sygnały RF na częstotliwości 97,026 MHz.

  Spektran 5 Sygnały impulsowe 962 MHz.

  Analiza zakresu 2380-2543 MHz.

wykrywanie podsłuchuSpektran 5 może być wykorzystywany z stacjonarnym oprogramowaniem oraz dookulną anteną OmniLOG® 30800. Antena OmniLOG® 30800 jest specjalnie zaprojektowana jako mała i niewielka, szerokopasmowa antena dookólna. Mimo niewielkich rozmiarów obejmuje niezwykle szeroki zakres częstotliwości od 300MHz do 8GHz. W najważniejszych pasmach częstotliwości antena osiąga bardzo wysokie wzmocnienie do 6,5 dBi. Pasuje idealnie do ręcznych analizatorów spektroskopowych SPECTRAN, ale może być również używany z każdą inną marką Spectrum Analyzer. Antena oferuje wytrzymałą podstawę 90 ° z wtyczką SMA. Podstawa przegubu jest swobodnie regulowana w każdej pozycji i mocowana za pomocą dwóch specjalnych śrub dociskowych kulowych. Każda antena OmniLOG przechodzi rygorystyczne testy w naszych laboratoriach przed wysyłką. Jego zaawansowana technologicznie obudowa anteny (radia) zapewnia ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi i wpływem na środowisko. Wyprodukowane w Niemczech: Wszystkie anteny Aaronia są opracowywane, indywidualnie produkowane i kalibrowane w Niemczech w fabryce Aaronia. Gwarantuje to najwyższą jakość, dzięki czemu Aaronia może zaoferować każdemu klientowi 10-letnią gwarancję na wszystkie anteny EMC. Wyczerpujące dane kalibracyjne: Wszystkie anteny Aaronia zawierają kompletny zestaw danych kalibracyjnych o wysokiej rozdzielczości (10 MHz, 5 MHz lub nawet 1 MHz)! Z niezrównaną liczbą punktów kalibracji (na CD). Daje to możliwość wykonania bardzo dokładnego pomiaru EMC za pomocą dowolnego analizatora widma. Wykrywanie podsłuchu w tym przypadku jest bardzo proste i bardzo skuteczne.

wykrywanie podsłuchu

Powyżej prezentujemy analizę widma pracującego nadajnika NotiOne. 

 

NotiOne jest popularnym lokalizatorem położenia pracującym w oparciu o aplikacje typu JANOSIK zainstalowaną w obcych telefonach. Gabaryty lokalizatora notiOne są porównywalne z monetą dwu złotową. Bateria 3 V zapewnia pracę lokalizatora w okresie ok. 12 miesięcy. NotiOne wysyła ok. trzech sygnałów zgłoszeniowych na sekundę. Sparowany lokalizator z naszym telefonem posiada w sowiej pamięci dane naszego telefonu. Lokalizator wysyła sygnał zgłoszeniowy na odległość 90 m. Jeżeli ten sygnał zostanie przechwycony przez obcy telefon z włączoną aplikacją typu JANOSIK to ten obcy telefon prześle informacje do naszego telefonu o położeniu tokena. Rozwiązanie tego typu doskonale działa w dużych aglomeracjach miejskich. Natomiast jest bezużyteczne np. w obszarach słabo zaludnionych takich jak lasy, jeziora czy obszary pustynne. W celu wymuszenia ciągłego wysyłania informacji o położeniu tokena można w telefonie osoby nadzorowanej wgrać stosowną aplikacje. W tym przypadku będziemy mieli do czynienie z ciągłym przesyłaniem informacji o położeniu tokena. Niestety należy się liczyć z szybszym rozładowywaniem się akumulatora telefonu.

Więcej informacji o lokalizatorze NotiOne  można uzyskać na stronie https://www.podsluchy.pl/joomla/