Mini dyktafon

Mini dyktafony - oferta.

 Mini dyktafon służy do prowadzenie dyskretnego nagrywania fonii w trakcie rozmów bezpośrednich lub w dłuższych przedziałach czasowych do 280 godzin. Przede wszystkim każdy plik w swojej nazwie posiada datę i godzinę jego wykonania. Tego typu oznakowanie plików pozwala na dokonanie wstępnej preselekcji nagranego materiału i wyeliminowanie plików - nagrań z czasookresów nas nie interesujących. Nagrane pliki posiadają rozszerzenie WAV. Odtwarzane są przez oprogramowanie istniejące na każdym komputerze z systemem operacyjnym Windows - Media Player. Jednak korzystanie z tego oprogramowania jest bardzo czasochłonne. Proponujemy wykorzystać program WavePad. Jest to darmowa aplikacja  umożliwiająca szybkie i dokładne odsłuchanie treści wykonanych nagrań. Program ten umożliwia obserwację modulacji głosu. Oznacza to że widzimy gdzie występuje cisza a gdzie rozmowa. Możemy zaznaczać krótkie przedziały wykonanego nagrania i odsłuchiwać je w pętli. Taki odsłuch pozwala na zidentyfikowanie wyrazów, które przy pierwszym odsłuchu mogą być niewyraźne - niezrozumiałe.

 Dyktafon KS-20 Dyktafon KS-40  Dyktafon KS-60

mini dyktafon KS - nagrywanie bezpośrednie

Mini dyktafon występuje w kilku wersjach, różniących się czasem nagrywania oraz gabarytem. Podstawowa wersja to mini dyktafonu KS-20.  Wykonuje nagrania rozmów bezpośrednich. Mały gabaryt dyktafonów tego typu ułatwią ich dyskretne ukrycie. Kobiety umieszczają mini dyktafony np. w biustonoszach, mężczyźni w krawatach. Dyktafon KS-20 umożliwia zgromadzenie w pamięci 70-ciu godzin nagrania. Następnym rozwiązaniem jest mini dyktafon w wersji KS-40 i KS-60. Mini dyktafony tego typu posiadają nieco większe gabarytu i umożliwiają nagranie 40 godzin i 60 godzin. Każdy komputer automatycznie odtwarza nagrania wykonane naszymi dyktafonami. Nagrania są  wykonywane w standardzie wav. Do odsłuchu rekomendujemy darmową aplikacje WavePad.

   

 Dyktafon KS-140 AN   Dyktafon KS-140

 

mini dyktafon KS-140 nagrywa 140 godzin

Następną grupą naszych mini dyktafonów są rejestratory o pojemności pamięci 8 GB. Umożliwiają one prowadzenie nagrania w okresie 140 godzin czyli ok. sześciu dni. Ponadto te dyktafony w zależności od wersji posiadają mikrofon wewnętrzny lub mikrofon wyprowadzony na kablu w zależności od zamówienia na 3-20 cm. Istnieje opcje z magnesami neodymowymi, które pozwalają na wygodny i szybki montaż. Nagrania są  w standardzie wav.

 

 Dyktafon KS-280 AN    Dyktafon KS-280

mini dyktafon KS-280

Trzecia grupa naszych mini dyktafonów posiada pamięć 16 GB. Tak duże pojemność pamięci pozwala na prowadzenie zapisu w okresie 280 godzin czyli ok . 11 dni. Tak jak w poprzednich typach mini dyktafonów nagrywanie  jest wykonywane w plikach cztero godzinnych z datowaniem. Posiadają one także mikrofony wewnętrzne jak i zewnętrzne w zależności od życzenia osoby zamawiającej. Posiadają one także zamontowane magnesy neodymowe. Nagrania są  w standardzie wav.

 

Dyktafon KS-70SX z blokadą odczytu.    Dyktafon KS-280 BN z blokadą odczytu.

mini dyktafon KS-70 SX Posiadamy w naszej ofercie mini dyktafon KS-70SX z blokadą odczytu. Konstrukcja tego rejestratora pozwala na odczyt wykonanych nagrań na komputerze jedynie poprzez specjalny kabel USC. Rozwiązanie to stanowi zabezpieczenie przed odczytem nagrań przez osoby nie uprawnione.Nagrania są wykonywane w standardzie wav.

 

Dyktafon KP-320 na kartę SDMikro Dyktafon KP-320

Mini rejestrator KP-320 przeznaczony jest do nagrywania rozmów bezpośrednich. Nagrania wykonane są w standardzie mp3 co zapewnia  uzyskania bardzo wysokiego poziomu modulacji rejestrowanego dźwięku. Ponadto dodatkową zaleta tego mini rejestratora jest to że zapis traeści nagrań  jest wykonany na karcie mikro SD. Zapewnia to możliwość zabezpieczenia oryginalnego nośnika na wypadek podejrzeń o manipulacji w treść nagrań w przyszłości    W celu porównania standardów zapisy WAV i MP3 wykonaliśmy próbne nagrania na dwóch rejestratorach zapisujących  w odmiennych standardach. Rejestrację włączono jednocześnie i rejestrowały głos z tej samej odległości i przy tym samym natężeniu dźwięku. Efekt tej próby prezentujemy poniżej.

 

Do odczytu wykonanych nagrań rekomendujemy profesjonalny program WavePad.  Pozwala on na szybka i dokładną obróbkę zgromadzonego materiału. Dla osób prywatnych jet to darmowa aplikacje  do nieograniczonego użytkowania.

 

Nagranie testowe wykonane na  KS-280 w standardzie wav.

mini dyktafon KS-280 widmo akustyczne nagrania

Dla porównania prezentujemy poniżej nagrania wykonane w KP-320 w standardzie mp3

Mini dyktafon  KP-320 spektrum mp3

 

 

Nagrania były wykonane po jednoczesnym włączeniu obu dyktafonów. Natężenie głosu było takie same dla obu dyktafonów, także  warunki akustyczne w trakcie wykonywania nagrania testowego były także identyczne. Przeprowadzone doświadczenie wykazuje jednoznacznie wyższą jakość nagrania w standardzie mp3. Jednak standard mp3 wymaga znacznie większej pojemności pamięci  oraz wymaga większego zużycia energii. Mini dyktafony z mp3 wykonują zapis w jednym pliku.Przy długich okresach rejestracji pliki te są bardzo duże co  utrudnia ich odsłuch i obróbkę.

 

 

Prezentacja możliwości mini dyktafonu KP-800

mini dyktafon KS 800

Mini dyktafon przeznaczony jest do wykonywania nagrań długookresowych sięgających nawet okresu dwóch miesięcy. Akceptuje karty SD o pojemności do 128 GB. Posiada funkcję aktywacji nagrywania nagrania głosem. Zapis nagrania może być ustawiany w zależności od potrzeb od 32 KBPS do 384 KBPS. Wybranie najniższej wartości gwarantuje minimalizację pobory prądu a tym samym maksymalne wydłużenie nagrania na zainstalowanej karcie SD. Natomiast nagrywanie w standardzie 384 KBPS umożliwia prowadzenie nagrania w standardzie mp3 czyli na bardzo wysokim poziomie jakości. Można także sterować poziomem sygnału aktywującego nagranie w skali od 0 do 7. Jakość nagrania i poziom sygnału aktywującego ustawiane jest poprzez wpisanie na kartę SD pliku tekstowego o nazwie RECSET.txt Sposób wpisania pliku konfiguracyjnego  jest opisane jest w instrukcji obsługi.

Przy wykorzystaniu karty 16 GB i z uwzględnieniem pojemności zasilania 2500 mAh  oraz poziomu próbkowania 32 KBPS mini dyktafon KP-800 nagrywa ok. 33 dni (ok. 800 godzin). 

Nagrywanie na poziomie próbkowania 32 KBPS

Nagranie wykonane  z próbkowaniem 32 KBPS na mini dyktafonie KS-800

Prowadzenie nagrania w stangrecie WAW z próbkowaniem 32 KBPS w znaczącym stopniu ogranicza pojemność pliku z nagraniem co widać obok. Próbkowanie na tym poziomie jest wykorzystywane do wykonywania długich nagrań lub do stosowania źródeł zasilania o minimalnych gabarytach. Nadmienić należy że wykonane nagrania porównawcza w obu przypadkach trwało 12 sekund.

Poziom modulacji sygnału KS-800 z próbkowaniem 32 KBPSOczywiście obniżenie poziomu próbkowania obniża poziom modulacji nagrywanego sygnał ale także redukuje szumy i zakłócenia co na pewno jest pozytywnym efektem ubocznym.

 

 

 

 

 

 

 

Nagrywanie na poziomie próbkowania 384 KBPS

Nagranie na KS-800 z próbkowaniem 384 KBPS

Prowadzenie nagrania w stangrecie WAW z próbkowaniem 384 KBPS w znaczącym stopniuzwiększa pojemność pliku z nagraniem co widać obok. Próbkowanie na tym poziomie jest wykorzystywane do wykonywania  nagrań o bardzo wysokiej jakości na poziomie standartu mp3.  Nadmienić nalezy że wykonane nagrania porównawcza w obu przypadkach trwało 12 sekund. 

Modulacje KS-800 z próbkowaniem 384 KBPSPodwyższenie  próbkowania do 384 KBPS podnosi poziom modulacji nagrywanego sygnał. W efekcie uzyskujemy bardzo dobrą jakość dzwięku. Niestety niesie to za sobą prawie siedmiokrotne zwiększenie pojemności pliku z nagraniem. Także rości ebardzo pobór prądu. Powoduje to skrucenie czasu nagrywania.

 

 

 

 

 

 

Nagrywanie na KS-800 z wykorzystaniem akrywacji głosem.

Aktywacja głosem mini dyktafonu KS-800

Powyżej prezentujemy zapis nagrania aktywowanego głosem. W obszarach A,B,C dyktafon nie nagrywał żadnego dźwięku. Oczywiście przerwy pomiędzy nagraniami w rzeczywistości były znacznie dłuższe niż te widocze w na zapisie.Rozpoczęcie następnego nagrania było spowodowane istnieniem sygnału akustycznego na poziomie ok. 40 dB. Niestety włączenie aktywacji głosem powoduje to że wszystkie rejestracje są w jednym pliku. Przy prowadzeniu nagrania w długich okresach czasu plik ten nabiera monstrualnych wymiarów. Utrudnie to bardzo odsłuch nagrania. Poza tym bez wskaźnika czasowego możemy stracić kontrolę  nad nad strukturą nagranych wypowiedzi.  

Nagrywanie w trakcie umówionego spotkania.

Prezentowane mini dyktafony wykorzystywane są do nagrywania rozmów bezpośrednich w których bierze udział osoba nagrywająca.  Tego typu sytuacja zachodzi w dwóch przypadkach. Pierwszy to nagrywanie  rozmów  w czasie omówionego spotkania.  W drugim przypadku nagranie musi być wykonane w trakcie przypadkowego spotkania . W pierwszym wariancie możemy mini dyktafon włączyć  bezpośrednio przed spotkaniem. W trakcie rozmowy należny pamiętać o tym że nasze wypowiedzi są także nagrywane i należy jeżeli to tylko jet możliwe trzymać nasze emocje  na  "wodzy". Bardzo wskazane jest aby po zakończeniu rozmowy  wypowiedzieć formułkę  w stylu :"nagranie zostało wykonane  przez Jana Kowalskiego, którego współrozmówca był Paweł Jankowski, nagranie odbyło się  czwartego grudnia 2020 roku, rozmawialiśmy o warunkach ugody sądowej". Nalepy także pamiętać że nagrywania rozmów s których  bierzemy czynny udział jest zgodne z prawem, ponieważ my nagrywamy nasze wypowiedzi  aby w przyszłości ktoś nie zarzucił nam tego czego nigdy nie powiedzieliśmy.

 Nagrywanie w trakcie przypadkowego spotkania.

Występują także  sytuacje  przypadkowych rozmów do których dochodzi bez ustalania konkretnego terminu. W takich przypadkach włączenie mini dyktafonu jest praktycznie nie możliwe. Dlatego jeżeli istnieje takie podejrzenie  należny mini dyktafon włączyć po wycięciu przysłowiowej porannej kawy i umieścić go w odpowiednim miejscu. Kobiety najczęściej wkładają go w biustonosz.  Jeżeli w trakcie spotkania dochodzi do np. agresji fizycznej ze strony współrozmówcy osoba nagrywająca powinna  opisywać zaistniałą sytuacje  poprzez  wypowiedzi typu : "dlaczego mnie uderzyłeś,".  Po odbytym spotkaniu należny także wypowiedzieć  formułą opisaną powyżej. Przed wykonaniem najważniejszego nagrania należny zawsze  wykonać kilka prób, Na przykład nagrać koleżankę bez jej wiedzy czy kasjerkę w sklepie. Te czynności powinny spowodować  pozbycie się zbędnych emocji , które często towarzyszą  osoba wykonującym pierwsze dyskretne nagrywanie .

Rekomendujemy profesjonalny program do odsłuchu WavePad.

Wave Pad profesjonalny program do obróbki nagrań akustycznych.

Pełna oferta mini dyktafonów

mini dyktafon KS-20

 

 

Mini Dyktafin KS- 20


Pamięć wewnętrzna : 4 GB
Czas ciągłego nagrywani : 20 godzin
Pojemność pamięci : 70 godzin
Pasmo przenoszenia : 20 Hz - 20 kHz (-6dB)
Format zapisu : WAV - 128 Kbps
Zasilanie : Akumulator Li-Poly 220 mAh
Ładowanie akumulatora : 5 V DC (USB)
Magnes neodymowy : nie
Mikrofon zewnętrzny : nie
Wymiary : 41 - 16 - 7 mm

Odczyt jest możliwy na każdym PC.
My rekomendujemy darmowy profesjonalny program WavePad.

 mini dyktafon KS-40Mini dyktafon KS- 40


Pamięć wewnętrzna : 4 GB
Czas ciągłego nagrywani : 20 godzin
Pojemność pamięci : 70 godzin
Pasmo przenoszenia : 20 Hz - 20 kHz (-6dB)
Format zapisu : WAV - 128 Kbps
Zasilanie : Akumulator Li-Poly 220 mAh
Ładowanie akumulatora : 5 V DC (USB)
Funkcja odtwarzania : PC
Mikrofon zewnętrzny : nie
Magnes neodymowy : nie
Wymiary : 41 - 16 - 14 mm
Odczyt jest możliwy na każdym PC.
My rekomendujemy darmowy profesjonalny program WavePad.

 

  mini dyktafon KS-60

Mini dyktafon KS- 60


Pamięć wewnętrzna : 4 GB
Czas ciągłego nagrywani : 20 godzin
Pojemność pamięci : 70 godzin
Pasmo przenoszenia : 20 Hz - 20 kHz (-6dB)
Zakres dynamiki : 65 dB
Format zapisu : WAV - 128 Kbps
Zasilanie : Akumulator Li-Poly 220 mAh
Ładowanie akumulatora : 5 V DC (USB)
Funkcja odtwarzania : PC
Mikrofon zewnętrzny : nie
Magnes neodymowy : nie
Wymiary : 40 - 16 - 21 mm
Odczyt jest możliwy na każdym PC.
My rekomendujemy darmowy profesjonalny program WavePad.

 

Mini dyktafon KS-70 blok.

Mini Dyktafon KS-70SX


Blokada odczytu
Pamięć wewnętrzna dyktafonu: 4 GB
Czas ciągłego nagrywania :70 godzin
Pojemniść pamięci dyktafonu: 70 godzin
Pasmo przenoszenia: 20 Hz - 20 kHz  (-6dB)
Zakres dynamiki: 65 dB
Format zapisu: WAV - 128 kBps
Zasilanie: akumulator Li-Poly 450 mAh
Odtwarzanie na: system Win
Mikrofon zewnętrzny: nie
Mikrofon zewnętrzny: nie
Wymiary 40-16-16 mm
Aplikacja do odsłuchu: Media Player
Odczyt jest możliwy na każdym PC.
My rekomendujemy darmowy profesjonalny program WavePad.

 Mini dyktafon KS-140.

 Mini dyktafon KS- 140


Pamięć wewnętrzna : 8 GB
Czas ciągłego nagrywania : 140 godzin
Pojemność pamięci : 140 godzin
Pasmo przenoszenia : 20 Hz - 20 kHz (-6dB)
Zakres dynamiki : 65 dB
Format zapisu : WAV - 128 Kbps
Zasilanie : Akumulator Li-Poly 800 mAh
Ładowanie akumulatora : 5 V DC (USB)
Mikrofon zewnętrzny : nie
Magnes neodymowy : nie
Wymiary : 43 - 26 - 15 mm
Aplikacja do odsłuchu : Media Player 
Odczyt jest możliwy na każdym PC.
My rekomendujemy darmowy profesjonalny program WavePad.

Mini dyktafon KS-140 A z mikrofonem zewnętrznym.

 Model rejestratora : KS- 140 AN


Pamięć wewnętrzna : 8 GB
Czas ciągłego nagrywania : 140 godzin
Pojemność pamięci : 140 godzin
Pasmo przenoszenia : 20 Hz - 20 kHz (-6dB)
Zakres dynamiki : 65 dB
Format zapisu : WAV - 128 Kbps
Zasilanie : Akumulator Li-Poly 800 mAh
Ładowanie akumulatora : 5 V DC (USB)
Funkcja odtwarzania : : Win. ME, 2000, XP, Vista, 7, 10
Mikrofon zewnętrzny : tak
Mocowanie: magnes neodymowy
Wymiary : 43 - 26 - 15 mm
Odczyt jest możliwy na każdym PC.
My rekomendujemy darmowy profesjonalny program WavePad.

Mini dyktafon KS-280

 Model rejestratora : KS- 280


Pamięć wewnętrzna : 16 GB
Czas ciągłego nagrywania : 280 godzin
Pojemność pamięci : 280 godzin
Pasmo przenoszenia : 20 Hz - 20 kHz (-6dB)
Zakres dynamiki : 65 dB
Format zapisu : WAV - 128 Kbps
Zasilanie : Akumulator Li-Poly 3400 mAh
Ładowanie akumulatora : PC
Obsługiwane systemy : Win. ME, 2000, XP, Vista, 7, 10
Mikrofon zewnętrzny : nie
Magnes neodymowy : nie
Wymiary : 70 - 19 - 24 mm
Odczyt jest możliwy na każdym PC.
My rekomendujemy darmowy profesjonalny program WavePad.

Mini dyktafon KS-280 A.

Model rejestratora : KS- 280AN


Pamięć wewnętrzna : 16 GB
Czas ciągłego nagrywania : 280 godzin
Pojemność pamięci : 280 godzin
Pasmo przenoszenia : 20 Hz - 20 kHz (-6dB)
Zakres dynamiki : 65 dB
Format zapisu : WAV - 128 Kbps
Zasilanie : Akumulator Li-Poly 3400 mAh
Ładowanie akumulatora : 5 V DC (USB)
Funkcja odtwarzania : PC
Mikrofon zewnętrzny : tak
Mocowane : magnes neodymowy
Wymiary : 70 - 19 - 26 mm
Odczyt jest możliwy na każdym PC.
My rekomendujemy darmowy profesjonalny program WavePad.

Mini dyktafon  KS-mp3

 

Rejestracja w standarcie MP3

Zapis na kartę mikro SD

Format zapisu : mp3 - 384 Kbps

Rejestrator przeznaczony jest do nagrywanie rozmów bezpośrednich.

 Wymiary : 53 - 40 - 7 mm

 Odczyt jest możliwy na każdym PC.
My rekomendujemy darmowy profesjonalny program WavePad.

 

 

 

Odbiór osobisty w Warszawie

 

Formularz kontaktowy

Proszę wprowadzić imię
Proszę podać email Niepoprawny adres email
Proszę wpisać wiadomość