Prezentacja możliwości UFED 4PC.

UFED 4PC to innowacyjny system oprogramowań umożliwiający  odzyskanie wszelkich danych z telefonów i innych użądzeniach w systemach : iOS, Android, Blackberry, Windows Phone, oraz starszych telefonów komórkowych, jak również przenośnych pamięci czy lokalizatorów GPS. UFED 4PC jest profesjonalnym systemem  aplikacji stworzonych dla organów śledczych lub służb wywiadowczych, w których praca wymaga pełnej mobilności i największej skuteczności. UFED 4PC bazuje na sprawdzonej technologii oprogramowania firmy Cellebrite oraz zapewnia użytkownikom najnowsze możliwości wyodrębniania i analizy danych z wszelkich urządzeń mobilnych. Poniżej prezentowany jest wynik ekstrakcji fizycznej wykonanej na telefonie Samsung GT-i8190N Galaxy S III Mini. Ze względu na ochronę danych osobowych właściciela telefonu wszystkie dane wrażliwe zostały usunięte z raportu. Na każdej stronie zamieszczone są informacje dotyczące strefy maremotorycznej uzyskanych wyników. Na szczególną uwagę zasługuje odczyt skasowanych SMS wysyłanych i otrzymywanych a także odczyt usuniętego oprogramowanie szpiegowskiego (podsłuchowego) umożliwiającego prowadzenie podsłuchu prowadzonych rozmów, podsłuchu pomieszczenia w którym znajduje się zainfekowany telefon oraz przechwytywanie wszystkich wiadomości SMS. Dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Odczyt skasowanych sms w zależności od modelu telefonu może odbywać się z pominięciem kodów dostępu do danego telefonu. W praktyce oznacz to że żaden telefon nie może być skutecznie zabezpieczony przed penetracją jego pamięci .


Odczyt skasowanych sms zawiera  treść tej informacji jak również umożliwia odczyt numeru telefonu z którego dany sms został wysłany, lub pod który został wysłany. Odczyt skasowanych sms stanowi w wielu przypadkach podstawowe źródło informacji. Odczytujemy skasowane informacje także z pendriva i z kart mikro SD.

Odczyt skasowanych SMS

 

Struktura uzyskanego odczytu.

Odczyt skasowanych SMS

 

 

Odczyt skasowanych SMS

Na stronach z odczytem sms odebrane otrzymujemy widomości:

Na stronie sms-y odebrane otrzymujemy nastepujące informacje:,/p>

Numer telefonu z którego został wysłany sms wraz z nawą pod którą tem numer wystepuje w książce telefonicznej.

Dokładny czas wysłania wiadomości sms.

W kolumnie "STATUS" określony jest status wiadomości w tym wypadku SMS wysłany.

W kolumnie "wedomość pokazana jest treść sms-a wysłanego

W kolumnie "usunąć?" zawarta jest wiadomość czy sms został usunięty - skasowany. Informacja o treści"tak" oznacza że sms został skasowany i nie jest widoczny w telefonie.

Odczyt skasowanych SMS

Rejestr połączeń.

Odczyt skasowanych SMS

Analiza aktywności.

Odczyt skasowanych SMS

Analiza e-mail.

Odczyt skasowanych SMS

Kontakty.

Odczyt skasowanych SMS

Wiadomości MMS.

Odczyt skasowanych SMS

Obrazy.

Odczyt skasowanych SMS

Czaty.

Odczyt skasowanych SMS

Google Talk.

Odczyt skasowanych SMS

Lokalizacja GPS.

Odczyt skasowanych SMS

Analiza telefonów (statystyka połączeń).

Odczyt skasowanych SMS

Hasła dostępu.

Odczyt skasowanych SMS

Konta użytkownika.

Odczyt skasowanych SMS

Pliki danych.

Odczyt skasowanych SMS

Oś czasu zdarzeń.Odczyt skasowanych SMS

 

UFED (Universal Forensic Exctraction Device) to, zintegrowane i przenośne urządzenie, wykorzystujące najnowsze technologie stosowane w informatyce śledczej do pozyskiwania i analizy danych z telefonów komórkowych, smartfonów i urządzeń GPS. Pracuje w srodowisku  iOS, Android, BlackBerry, Symbian, Windows Mobile oraz Palm. Pozwala na pobranie wszystkich danych, także usuniętych i ukrytych informacji) znajdujących się w telefonie komórkowym. Mozna odzyskać: kontakty, wiadomości SMS, zdjęcia, historia połączeń, pliki audio, video oraz numery IMEI/IMSI/ESN. Współpracuje z siecią GSM, TDMA, CDMA. Obsługuje większość modeli telefonów dostępnych na światowym rynku. UFED Ultimate pozwala na odzyskanie danych do celów sądowych i wojskowych. UFED daje realny dostęp do zasobów telefonu niedostępnych w ekstrakcji programowej. Pozwala na zrzut zawartości pamięci, dostęp do systemu plików, ekstrakcję haseł w telefonie, odczytanie danych z nawigacji GPS i możliwości ich zaawansowanej analizy

 

UFED Touch Ultimate jest jednym z najlepszych urządzeń do ekstrakcji i analizy danych z telefonów komórkowych wykonywanych na potrzeby organów śledczych a także dola osób prywatnych:

 • ekstrakcja fizyczna i dekodowanie danych z telefonów Blackberry OS 4,5,6 i 7 
 • ekstrakcja fizyczna telefonów iOS  chronionych hasłem
 • obejście zabezpieczeń  w systemie Android we wszystkich wersjach telefonu
 • wsparcie dla urządzeń z pochodzącymi z Chin (UFED CHINEX)
 • pełna ekstrakcja danych
 • ekstrakcja i odzyskanie usuniętych: wiadomości SMS, MMS, e-mail, kontakty, historia połączeń, kalendarz, pliki multimedialne, informacje lokalizacyjne (GPS, sieci komórkowe, WiFi,) i inne
 • gotowy do działania i mobilny, wyposażony we własne zasilanie i kompletny interfejs połączeniowy (końcówki złącz i 4 główne przewody do komunikacji z urządzeniem i ładowania analizowanych urządzeń w trakcie pracy)

UFED Touch Ultimate dysponuje najnowszą bazą danych aktualizowaną w oparciu o posiadaną licencj

Umożliwia:

 

 • Obsługa szerokiego zakresu typów urządzeń dzięki współpracy z ich producentami:
 • Odzyskiwanie danycha ponad 4597 modeli telefonów w zakresie ekstrakcji logicznej
 • Odzyskiwanie danycha ponad 1251 modeli telefonów w zakresie ekstrakcji fizycznej
 • Odzyskiwanie danych z systemu plików z 1115 urządzeń
 • Odzyskiwanie danych haseł w 784 modelach
 • Odzyskiwanie danych - hasła w telefonie
 • Odzyskiwanie danych istniejących i usunięte na kartach SIM
 • Odzyskiwanie danych z zewnętrznych urządzeń, takich jak karty SD
 • Odzyskiwanie danychz zewnętrznych aplikacji, np wyszukiwania w GPS
 • Odzyskiwanie danych z historii IMSI i IMEI/ESN
 • Niezawodna i bezpieczna ekstrakcja wszystkich danych:

 

Formularz kontaktowy

Proszę wprowadzić imię
Proszę podać email Niepoprawny adres email
Proszę wpisać wiadomość