wykrywanie GPS

    wykrywanie GPS Warszawa

Wpis do Rejestru Biegłych Sądowych
Badania wykonuje Biegły Sądowy Sadu Okręgowego Warszawa

Na uwagę zasługuje fakt ,że nowelizacja art. 393 § 3 k.p.k. pozwala na dopuszczenie dowodu z prywatnej opinii biegłego.

wykrywanie GPS Warszawa

Wykrywanie GPS oraz innego typu lokalizatorów wymaga użycie zaawansowanego sprzętu. Powyżej prezentowane jest przechwycenie analizatorem widma Oscor Blooe sygnału zgłoszeniowego lokalizatora  położenia znanego pod nazwą NotiOne. Jest to sygnał impulsowy w modulacji cyfrowej. Wada tego lokalizatora jest to że wysyła dwa sygnały zgłoszeniowe na sekundę co umożliwia łatwe wykrycie. Oczywiście wykrycie wymaga zastosowania bardzo zaawansowanego analizatora widma elektromagnetycznego.

Nasi przedstawiciele regionalni.  

Warszawa tel. 501-159-903, Warszawa tel. 575-093-045 (11.00-18.00), Warszawa tel. 575-093-062 (11.00-18.00), Warszawa tel. 577-975-263 (11.00-18.00,) Warszawa tel. 575-508-554 (11.00-18.00), Kołobrzeg tel. 884-835-370, Gdańsk tel. 507-203-434, Ustka tel. 884-835-370,  Słupsk tel. 888-868-233, Piła tel. 888-868-233, Sopot tel. 507-203-434, Szczecin tel. 888-868-233, Gdynia tel. 507-203-434, Koszalin tel. 884-835-370

wykrywanie GPS

Wykrywanie GPS wykonujemy z uwzględnieniem procedur aktywujących uśpione lokalizatory. 

Jedynie trój-etapowy proces wykrywania lokalizatorów GPS daje stu procentową skuteczność.
  1. Pierwszy etap wykrywania GPS polega na wymuszeniu emisji ujawniającej .
  2. Drugi etap to przechwycenie dwu sekundowego sygnału wymuszonej emisji.
  3. Trzeci etap wykrywania GPS to weryfikacja przechwyconego sygnału pod kątem otwarcia bramki połączenia GSM. 
  4. W przypadku wykrycia lokalizatora GPS zamontowana w nim karta SIM poddawane jest szczegółowym badaniom w celu ustalenia jej numeru a tym samym poznania jej właściciela. 
Nie zachowanie powyższej procedury uniemożliwia skuteczne wykrycie lokalizatora GPS w samochodzie lub w przesyłce kurierskiej.
Nasz klient bierze czynny udział w wykonywanych czynnościach i dokonuje odczytu wskazań przyrządów pomiarowych.

Wykrywanie GPS wykonujemy bardzo czułym skanerem czytającym obwiednie sygnału cyfrowego w zakresie do 25 GHz . Wykrywanie GPS wykonywane jest po sprzętowym wymuszeniu emisji ujawniającej modułów GSM. Dwuetapowa procedura wykrywania GPS zapewnia uzyskanie stu procentowej skuteczności wykrycia istniejących nadajników podsłuchowych GSM, a także lokalizatorów GPS. Moduły te są wykrywane bez względu na to czy aktualnie pracują czy nie. Muszą być jedynie zalogowane do sieci GSM. Czynności sprawdzające są wykonywane w okresie ok.20-30 min z użyciem zestawu PTS-1000. Sprawdzeniu podlega sygnał cyfrowych generowana w trakcie logowania się lokalizatora GPS do stacji BTS . Użyty sprzęt do wykrywania GPS posiada bardzo wysoką czułość oraz szeroki zakres pomiarowy.

Wykrywanie GPS w zależności od potrzeb może być zakończone pisemnym opracowaniem wyników pomiarów. Opracowanie takie zawiera wszystkie niezbędne dane do stwierdzenia stanu faktycznego w momencie pomiarów przeprowadzonych w samochodzie.

Wykrywanie GPS w samochodzie powinna odbywać się w przestrzeni o jak najniższym poziomie promieniowania tła elektromagnetycznego. Niski poziom tła znacznie poprawia selektywność sygnałów generowanych w czasie logowania się modułu GSM do swojego BTS-a. W praktyce wykrywanie GPS powinno odbywać się jak najdalej od przekaźników BTS oraz innych źródeł promieniowania elektromagnetycznego.

wykrywanie GPS Warszawa
Powyżej pokazana jest zależność czułości wykrywacza PTS-1000 od częstotliwości na której następuje pomiar. Czułość PTS-1000 jest ok. tysiąc razy większa od mierników używanych do tego typu pomiarów prezentowanych poniżej.

Metoda którą posługujemy się przy wykrywaniu GPS opiera się na trzech założeniach:

  1. Lokalizator GPS składa się z odbiornika GPS i nadajnika GSM ( czyli modułu telefonu komórkowego ).
  2. W module tym umieszczona jest karta SIM zdolna do wykonywania połączenia z operatorem GSM.
  3. Lokalizator GPS jest aktualnie zasilany odpowiednim prądem niezbędnym do jego prawidłowej pracy.

Przy spełnieniu powyższych warunków zestaw PTS-1000 jest w stanie w trakcie pomiarów przechwycić sygnał cyfrowy generowany przez każdy lokalizator GPS do systemu telefonii komórkowej. W trakcie wykrywania lokalizatora GPS wykrywane są także klasyczne nadajniki podsłuchowe pracujące w modulacjach FM lub WFM. 

Wykrywanie GPS obejmuje także dokładne sprawdzenie zawartości karty SIM zainstalowanej w lokalizatorze. Badania to pozwala na odczyt wielu ważnych parametrów pracy lokalizatora. Karta SIM może zawierać takie dane jak: czas instalacji karty w lokalizatorze lub numery telefonów z którymi łączył się lokalizator. Materiały tego typu są bardzo ważne w postępowaniu przygotowawczym prokuratury.

 

 

Analiza karty SIM z lokalizatora GPS może ujawnić ważne informacje dotyczącej identyfikacji osoby instalującej lokalizator. Odczyt karty SIM wykonywany jest systemem UFED firmy CELEBRITE Tel Awiw.

 

wykrywanie GPS Warszawa

 

Wykrywanie GPS  w samochodzie przy pomocy wszelkiego typu urządzeń prezentowanych powyżej skazane jest na niepowodzenie z kilku względów:

wykrywanie GPS Warszawa 
  • Lokalizator GPS jeżeli pracuje to wysyła impulsy  trwające 2 sekundy co pewien okres czasu lub co pewien przejechany dystans. W trakcie wykrywania nie wiemy czy poszukiwany lokalizator pracuje. 
  • Nie wiemy na jakim poziomie czułości należy ustawić generator samowzbudny.
  • Powodem wskazań generatora samowzbudnego ACECO może być niemodulowane pole elektromagnetyczne pochodzące z prądnicy lub z alternatora.

W necie pojawiają się propozycje wykrywania lokalizatorów GPS w trakcie przemieszczania się pojazdu lub długotrwałe pomiary ( kilku godzinne ) stacjonarne. Oferty tego typu świadczą o braku wiedzy technicznej z zakresu eksploatacji lokalizatorów GPS i powinny być traktowane z przymrużeniem oka jako zabieg czysto marketingowy obliczony na niewiedzę zleceniodawcy.

Jedynie pełne wykonanie procedury "Breaking Force" umożliwia w każdym przypadku zidentyfikowanie podsłuchu GSM i lokalizatora GPS.

Wykrywanie GPS w samochodzie odbywa się w siedzibie Euro-Soft w Warszawie przy ulicy Powstańców Śląskich 124 p.5 w godzinach 11.00-18.00 od poniedziałku do piątku. Termin wizyty należy ustalić telefonicznie 501-159-903. Na życzenie zleceniodawcy wyniki pomiarów dotyczących wykrywanie GPS mogą być opracowane w postaci pisemnej. Pisemne opracowanie zawiera dane dotyczące miejsca wykonania pomiarów, dane osoby zlecającej wykrywanie GPS, datę wykonania ekspertyzy oraz wynik przeprowadzonych badań.

Przykłady montażu lokalizatorów GPS.

wykrywanie GPS

Lokalizatora GPS montowany w zderzaku.

wykrywanie GPS Warszawa

Montaż lokalizatora GPS z wykorzystaniem magnesów neodymowych.

wykrywanie GPS Warszawa

Przykładowy montaż lokalizatora GPS.

wykrywanie GPS Warszawa

Przykładowy montaż lokalizatora GPS.

wykrywanie GPS Warszawa

Przykładowy montaż lokalizatora GPS..

wykrywanie GPS Warszawa
01-466 Warszawa ul. Powstańców Śląskich 124 p.5
tel. +48 22 634-17-31
tel. kom. 501-159-903, 502-161-904,

wykrywanie GPS Warszawa

Wykrywanie GPS 

Euro-Soft.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Powstańców Śląskich 123 p.5
Warszawa
Mazowieckie
01-466
Polska
501-159-903
 
wykrywanie GPS Warszawa wykrywanie GPS Warszawa wykrywanie GPS Warszawa wykrywanie GPS Warszawa<
wykrywanie GPS Warszawa wykrywanie GPS Warszawa wykrywanie GPS Warszawa wykrywanie GPS Warszawa
 
wykrywanie GPS Warszawawykrywanie GPS Warszawa wykrywanie GPS Warszawa wykrywanie GPS Warszawa
Wykrywanie GPS w samochodzie
SKU Wykrywanie_lokalizator__w_GPS__
400.00 zł

Formularz kontaktowy

Proszę wprowadzić imię
Proszę podać email Niepoprawny adres email
Proszę wpisać wiadomość