Drukuj
Wykrywanie podsłuchu w telefonie

Podsłuch w telefonie .

Wykrywanie podsłuchu w telefonie wykonujemy systemem UFED 4PC. System ten został stwożony przez Izraelska firmę Cellebrite Tel Awiw. Cellebrit zapewnia częste aktualizowanie oprogramowania UFED 4PC oraz UFED Physical Analyzer  używanego w trakcie wykrywania podsłuchu w telefonie. Posiadana licencja zapewnia ciągły dostęp do aktualnych baz danych Cellebrite. Dokumentacja z każdego badania telefonu zawiera wydruk z informacją o naszym numerze licencji oraz o wersji użytych oprogramowań. Pełen odczyt telefonu wykonywany jest w czasie ok. 2-5 godzin. Osoba zlecająca badanie telefonu otrzymuje pełną dokumentacje z przeprowadzonych badań.
Aktualnie pracujemy na : UFED 4PC  7.3.01 Physical Analyzer 7.3.01

 

Wykrywanie podsłuchu w telefonie wykonuje biegły sądowy.

Wykrywanie podsłuchu w telefonie

Wykrywanie podsłuchu w telefonie komórkowym wykonujemy systemem UFED 4PC. W trakcie skanowania telefonu przez system antypodsłuchowy pobierana jest aktualna baza danych niebezpiecznych aplikacji z Cellebrite Tel Awiwu. W wyniku porównania zainstalowanych aplikacji w badanym telefonie z zaimportowana bazą otrzymujemy informacje o ewentualnych zagrożeniach podsłuchem. Skaner złośliwego oprogramowania podaje nam informacje czy mamy do czynienia z wirusem czy z konkretną aplikacją. W przypadku aplikacji możemy mieć do czynienia z świadomym działaniem osób trzecich, które mogą wybiórczo ingerować w zawartość pamięci telefonu. Wirusy stanowią mniejsze zagrożenia ponieważ realizują procedury z góry założone bez uwzględnienia personalnych szczegółów. W prezentowanym przykładzie mamy do czynienia z trzema wirusami zidentyfikowanym w trakcie wykonywania ekstrakcji fizycznej .

 

Wykaz aplikacji podsłuchowych wykrytych w Euro-Soft .

 

 

wykrywanie podsłuchu w telefonie

Przed uruchomieniem procedury wykrywania podsłuchui w badanym telefonie pobieramy aktualną bazę danych z Cellebrite. W oparciu o tą bazę weryfikujemy  zawartość badanego telefonu. Powyżej prezentujemy potwierdzenie aktualizacji bazy danych która została wykonana w dniu 2020-03-24 o godzinie 11:26.

 

wykrywanie podsłuchu w telefonie

 Procedura wykrywania podsłuchu  systemem UFED 4PC polega na:

 

Prezentujemy wykryte w telefonach aplikacje podsłuchowe. 

Wykrywanie podsłuchu w telefonie W trakcie innego skanowania telefonu komórkowego została wykryta aplikacja (APP). Stanowi to poważne zagrożenie dla telefonu.

Wykrywanie podsłuchu w telefonie

aplikacja podsłuchowa

aplikacja podsłuchująca telefon

W trakcie skanowania telefonu wykryto aplikacje podsłuchową. 

Stosowane procedury.

W celu określenia pełnych możliwości systemu UFED 4PC w stosunku do konkretnego telefonu musimy znać markę telefonu, model telefonu, który jest zapisany w ustawieniach - informacje o telefonie, oraz wersje oprogramowania android zainstalowaną w telefonie. Informacja typu np. Galaxy S8 nie jest informacją o nazwie modelu telefonu, jest to nazwa handlowa pod którą kryje się ok 15 modeli tego telefonu. Po zweryfikowaniu możliwości systemu otrzymujemy także informacje czy odczyt może nastąpić w telefonie posiadającym zablokowany dostęp. Blokady mogą być pomijane w trakcie wykonywania ekstrakcji fizycznej a także mogą być usuwane w sposób trwały lub tymczasowy z możliwością przywrócenia po odczycie. Wyjęcie karty mikro SD powoduje znaczne przyspieszenie odczytu. Karta sim nie jest wymagana do przeprowadzenia ekstrakcji. Czas trwania procesu wykrywania podsłuchu w telefonie wynosi ok. 3-4 godziny i zależy bezpośrednio od ilości zawartych w nim informacji. Wyniki odczytu sa opracowywane w postaci plików PDF, które są zapisywane na pen driwie. Wykrywanie podsłuchu polega na analizie wszystkich aplikacji istniejących w badanym telefonie z bazą danych aplikacji szpiegowskich ściągniętych w trakcie analizy telefonu z firmy Cellebrite Tel Awiw.   

Aplikacje podsłuchowe pozwalają na realizowanie:

skasowane SMS

SMS-y skasowane w telefonie posiadają oznaczenie w kolumnie "usunąć"  o treści Tak.

skasowne e mail

Kopie wiadomości e-mail 

Wykrywanie podsłuchu w telefonie wykonujemy systemem UFED T4PC. System  pozwala na przeprowadzenie procedury wykrywania podsłuchu w ponad 6500 modeli telefonów produkowanych i używanych aktualnie na całym świecie.  Wszystkie materiały video zamieszczamy za wiedzą i zgoda Cellebrite Ltd. 94 Derech Em Hamoshavot St. Petah Tikva 49130, P.O.B 3925 Israel.

 

Zapraszamy na strone o podobnej temetyce.

 
wykrywanie podsłuchu w telefonie
SKU Wykrywanie_pods__uchu_w_telefonach_
600.00 zł
Kategoria: Oferty
Odsłony: 52068