Podsłuch z wykorzystaniem GSM

 

Podsłuch GSM realizowany jest  poprzez jednokierunkowe moduły GSM.  Należy zawsze pamiętać  że moduły ta pochodzą od kilku producentów i różnią się znacznie pod względem jakości odsłuchu. Wymagają one zainstalowania kasty SIM.  Podsłuch GSM jest instalowany w różnego rodzaju kamuflażach. Poniżej prezentujemy rozwiązania istniejące na polskim rynku. Omówimy także ich wady i zalety.

Stosowane kamuflaże.

Podsłuch GSM w zegarze

Podsłuch GSM umieszczany jest w zegarach ściennych. Zasilane są z własnego akumulatora. Zegary tego typu wiszą na scaniach na odpowiedniej wysokości co poprawia słyszalność przechwytywanego dźwięku. Poważną wadą jest to że słyszymy bardzo głośne tykanie zegara często uniemożliwia odsłuch prowadzonych rozmów. Po zmięciu zegara ze ściany zainstalowany podsłuch GSM jest widoczny. Rozwiązanie to nie jest rekomendowane ze względu na wymienione wady.

 

 

 

Podsłuch GSM w gniazdku 220

Omawiany typ podsłuchu jest także montowany w ściennych gniazdkach 220 V. zasilanie modułu podsłuchowego jest realizowane poprzez zasilacz z sieci prądowej. Pozwala to na pracę w nieograniczonym czasie. Jest to na pewno zaletą tego rozwiązania. Główna wada w tym przypadku jest kwestia montażu. Wymaga on dużej ostrożności i odpowiedniej wiedzy z zakresy pracy w instalacji prądowej często będącej pod napięciem. Instalację tego podsłuchu  musi wykonać odpowiednia osoba. Nie polecamy tego rozwiązania przeciętnemu kowalskiemu. 

 

 

Podsłuch GSM w obudowie

Często podsłuchy GSM używane są w oryginalnej obudowie plastikowej. Jest to najprostsze rozwiązanie dla przeciętnego użytkownika. Gabaryty tego typu podsłuchu są porównywalne z paczka zapałek. Niezaprzeczalna wada jest w tym przypadku czas pracy. Należy pamiętać ze po włożeniu karty SIM i zalogowaniu się podsłuchu do sieci operatora karty następuje pobór prądu na poziomie 20 mA na godzinę. W momencie prowadzenia odsłuchu pobór ten roście do 200 mA na godzinę. W trybie czuwania pobór wynosi ok. 60 mA na godzinę. Realny czas czuwania z odsłuchem wynosi ok. 15 godzin.

 

 

 

 

Podsłuch GSM w myszce

Częstym rozwiązaniem jest umieszczanie podsłuchu GSM w klawiaturze komputera lub w myszce. Gwarantuje to dobrą słyszalność rozmów prowadzonych w pobliżu komputera co jest zaleta tego rozwiązania. Wadą jest to że ten podsłuch nie działa w momencie wyłączenia komputera. Często komputery nie są wyłączane i w tym przypadku rozwiązanie to jest bardzo polecane przez "praktyków".

 

 

 

 

Podsłuch GSM w przedłużaczu

Do najczęściej stosowanych rozwiązań jest umieszczanie podsłuchu GSM w przedłużaczach. Zapewnia to nieograniczony czas eksploatacji. Wadą możne być fakt że tego typu akcesoria często lądują pod biurkiem szafka czy wersalka. Powoduje to silne stłumienie akustyczne mikrofonu a także podniesienie sygnału aktywującego połączenia znacznie po wyżej  poziomu 40 dB. Rekomendujemy togo typu rozwiązanie ale należny pamiętać o tym aby przedłużacz nie był  umieszczany w miejscach wymienionych poprzednio.

 

 

 

 Zasada działania.

Podsłuch GSM realizowany jest poprzez jednokierunkowy moduł fonii. Po zainstalowaniu karty SIM moduł automatycznie loguje się do swojego operatora. Po wybraniu numeru karty moduł samoczynnie włącza się i możemy prowadzić odsłuch pomieszczenia w którym umieszczony jest podsłuch. Wysłany  SMS-a na numer karty SIM o treści "0000" spowoduje to że moduł będzie oddzwaniał na nas numer gdy w pomieszczeniu rozpocznie się rozmowa o natężeniu dźwięku na poziomie ok. 40 dB. Kasowanie tej opcji następuje poprzez ponowne wysłanie SMS-a o treści 1111.

 podsłuch gsm

Dane techniczne:

Pojemność akumulatora 10 200  mAh
Wymiary 69 x 56 x 30 mm
Szacowany czas pracy 10 dni

Pobór prądy w modzie czuwania 20 mAh
Pobór prądu w modzie VOX 60 mAh
Pobór prądu w modzie odsłuchu 200 mAh

 

Wszystkie pytania do Euro-Soft dotyczące podsłuchu  GSM prosimy kierować poprzez formularz kontaktowy. 

 

Formularz kontaktowy

Proszę wprowadzić imię
Proszę podać email Niepoprawny adres email
Proszę wpisać wiadomość