Mini Dyktafon KS-140AN

Dyktafon KS140c

Mini dyktafon czas nagrywaniaMini dyktafon pojemność pamięci

 
Każda nagrana rozmowa zapisana jest w pliku, który posiada informacje o dacie i dokładnej godzinie jego wykonania. Pozwala to na szybkie odnalezienia interesującego nas nagrania. W przypadku ustawienia ciągłego nagrywania tworzone są pliki po cztery godziny. One także posiadają datę i godzinę wykonania. Ponadto pliki cztero godzinne są wygodniejsze w odsłuchu.

 Przykładowe kamuflaże Mini Dyktafonu.

 
kamuflaż w kontroli odczytu

 

Dyktafon KS140AN  przeznaczony jest do nagrywania rozmów w okresie do 140 godzin (ok. 5 dób). Mikrofon umieszczony jest na przewodzie o długości ok.5 cm co może ułatwić dyskretne schowanie mini dyktafonu. Długość przewodu mikrofonowego może być każdorazowo dostosowana do potrzeb indywidualnego odbiorcy.  Nagranie jest wykonywane w plikach cztero godzinnych, co pozwala na przeprowadzenie wstępnej preselekcji nagranego materiału.  Ładowanie akumulatora odbywa się w momencie podłączenia rejestratora do PC lub innego gniazda USB (np. ładowarka do komórki). W celu przeprowadzenie szczegółowej analizy nagrań należy posługiwać się specjalistycznym oprogramowaniem np. AudaCity. Jest to darmowa aplikacje pozwalająca dokładną analizę nagrań. Nagranie wykonane z użyciem Mikro Dyktafonu jest  odczytywane standardowymi programami istniejącymi na komputerze jako dodatki do systemu operacyjnego Windows (Media Player). Do szybkiej obróbki wykonanych nagrań rekomendujemy program WavePad. Jest to darmowa aplikacja do pobrania w internecie w wersji polsko języcznej. Do  każdego dyktafonu można zainstalować zewnętrzny mikrofon  o długości nawet jednego metra.  Posługując się dyktafonami należy pamiętać, że nagrywanie rozmów w których bierzemy udział, jest zgodne z przepisami prawa. W takim przypadku możemy powiedzieć, że nagrywamy własne wypowiedzi a nagrywanie jest po to, aby współrozmówce nie mógł nam zarzucić czegoś, czego nie  powiedzieliśmy. Nagrywanie rozmów innych osób może być zakwestionowane przez prawnika strony przeciwnej.

  

 

Oferowane mini dyktafony różnią się gabarytem, czasem nagrywania (od 20 do 280 godzin), umiejscowieniem mikrofonu, zamontowanym magnesem neodymowym do szybkiego mocowania. Na uwagę zasługuje fakt że ten sprzęt jest wykorzystywany przez agencje detektywistyczne w całej Polsce. 

dyktafony ogłoszenie